20 września 2024 10:00 - 22 września 2024 17:00 Szkoła Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 27-29 Bydgoszcz

 Na szkoleniu przedstawimy akupunkturę w ujęciu japońskiej medycyny naturalnej, nauczymy Was również dodatkowych metod pracy z ciałem pacjenta, harmonijnie łączących się w całość z akupunkturą.

Japońskie sztuki medyczne to szersze spojrzenie na akupunkturę. Podejście do terapii jako do zbioru technik, połączonych dla zwiększenia skuteczności w ramach wspólnej koncepcji. Podejście to jest dedykowane dla wszystkich, którzy szukają metody bazującej na pracy manualnej, gdzie igły są jednym z narzędzi, ale niekoniecznie narzędziem dominującym.

W japońskim podejściu często używa się jednej igły i nakłuwa się jeden punkt w danym momencie, po osiągnięciu pożądanego efektu, usuwa się igłę i przechodzi do kolejnego miejsca. Taki styl pracy na pewno bardziej przypadnie do gustu fizjoterapeutom, ale nie ma przeciwwskazań, żeby pracowali tak specjaliści z innych dziedzin medycznych.

Dyrektorem technicznym Nippon Med jest Hiroshi Yamamoto Sensei – japoński akupunkturzysta. Na podstawie własnych doświadczeń ze sztuk walki oraz wielu rdzennych japońskich technik terapeutycznych stworzył koncepcje IBUSEIHOMON, co w wolnym tłumaczeniu może oznaczać „Koncepcje wykorzystującą wiedzę o ciele człowieka, wspólną dla medycyny i sztuk walki”.

W ramach tej koncepcji wykorzystuje się różne elementy tradycyjnych sztuk walki takich jak: proste ćwiczenia rozgrzewkowe, rozciągające, wzmacniające oraz wiedzę o pracy nad sobą taką jak: umiejętność dbania o własna sylwetkę, prawidłową postawę w trakcie pracy, umiejętność prawidłowego oddychania i wiele innych dla osiągnięcia jak najlepszych efektów w terapii. Zdecydowanie największą siłą takiego podejścia jest spójność i dowolność doboru technik. Tradycyjnie diagnoza rozpoczyna się od palpacji wzdłuż przebiegu głównych meridianów, następnie jest badanie pulsu, obserwacja języka, po czym diagnoza z brzucha Fukushin.

Na tej podstawie można już wykonać pierwsze techniki manualne lub pierwsze nakłucia (np. St 36 jako punkt prowadzący dla brzucha) po czym przejść do masażu brzucha Ampuku Ho. W dalszej części zabiegu następuje badanie i leczenie grzbietu, podczas którego wykorzystuje się wiele narzędzi takich jak: Shonishin, tei shin, itp. Pracuje się na bieżąco analizując rejony, które wymagają największej uwagi na zmianę pracując manualnie (techniki Doin Anma) i akupunkturowo (Ishizaka ryu).

Po całej sekwencji następuje powrót do leżenia tyłem i ponowne sprawdzenie pulsu i brzucha. Jeśli dolegliwości dotyczą kończyn, pracuje się wykorzystując kanały znajdujące się na nich używając igieł i narzędzi w charakterystyczny japoński sposób. W zależności od problemu można zalecić pacjentowi wykonywanie ćwiczeń opartych o koncepcję IBUSEIHOMON. Podejście to nie wyklucza żadnych technik i z powodzeniem można uzupełnić zabieg i wzmocnić jego działanie poprzez akupunkturę, ucha, brzucha, czaszki itp.

 

Prowadzący:

Oskar OlszewskiFizjoterapeuta i akupunkturzysta, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Śląskiej Szkoły Akupunktury. Bezpośredni uczeń Hiroshi Yamamoto Sensei, założyciel Nippon Med. Pasjonat tradycyjnych sztuk walki i filozofii dalekiego wschodu.

Szczegółowych informacji o kursie udzieli Państwu prowadzący kurs:

 tel. 530-091-057

Miejsce: Szkoła Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 27-29 Bydgoszcz

Termin: 20 – 22 września 2024

Rozpoczęcie kursu: piątek  20.09. godz. 10.00.
Zakończenie kursu: niedziela 22.09.  godz. 17.00.

Organizator: Zerbst & Partners sp. z o. o.

Rezerwacja miejsca Cena Zamów

Kategorie: